News

 

VI edycja LFO rozpoczęta!

Odsłonięcie murala Andrzeja Pągowskiego oraz komediowy spektakl „Klub hipochondryków” rozpoczęły Life Festival Oświęcim 2015.

VI edycja LFO rozpoczęta!

Mural Pągowskiego pojawił się w miejscu o symbolicznym znaczeniu - na ścianie byłego poniemieckiego bunkra, w centrum Oświęcimia. Pozostałe ściany budynku zostały pokryte festiwalowymi muralami w poprzednich latach, tegoroczny obraz domknął całość, tworząc jedyną w swoim rodzaju, artystyczną „kostkę”.

Symbolicznego odsłonięcia murala dokonał w Oświęcimskim Centrum Kultury sam autor, Andrzej Pągowski, wraz z marszałkiem województwa małopolskiego, Markiem Sową, prezydentem Oświęcimia, Januszem Chwierutem oraz dyrektorem LFO, Darkiem Maciborkiem.

Chwilę później w OCK rozpoczął się spektakl „Klub hipochondryków” - wyborna komedia w angielskim stylu w doborowej obsadzie (Zbigniew Zamachowski, Wojciech Malajkat i Piotr Polk).

Tegoroczny Life Festival Oświęcim potrwa do 20 czerwca. W środę czeka nas spektakularne widowisko muzyczne „British Rock Symphony”, a od czwartku koncerty na Stadionie MOSiR. Zagrają m.in. UB40, Jessie Ware, Chris De Burgh i Manu Chao La Ventura. Bilety wciąż dostępne na stronie lifefestival.pl, w sieciach Ticketpro i Eventim oraz w kasie OCK.