News

 

Manu Chao porwał publiczność w trzecim dniu LFO

To było historyczne wydarzenie – pierwszy w historii LFO koncert Street Life na Stadionie MOSiR z udziałem gwiazdy światowego formatu – Manu Chao La Ventura. „Człowiek z innej planety” porwał oświęcimską publiczność.

Manu Chao porwał publiczność w trzecim dniu LFO

Czwartek na LFO rozpoczął duet Grizzlee/Dryskull - artyści przyznali, że otwieranie koncertu Street Life nie było dla nich łatwe, ale po swoim występie poczuli się spełnieni. Koncerty na Scenie A zainaugurował GrubSon, któremu towarzyszyli Jarecki, DJ BRK i reszta załogi. Po nim panowanie na Street Life przejęła charyzmatyczna siódemka z zespołu Afromental, łącząc w swoim występie soulowy groove z ciężkimi gitarowymi brzmieniami. Nie mniej ważną od muzyki częścią koncertu były barwne opowieści Łozo w których przekonywał m.in., że w życiu trzeba robić to na co się ma ochotę. Po Afromental przyszła pora na pełnego pozytywnej energii Bednarka, który zaprezentował m.in. fragmenty swojej nowej płyty „Oddycham”. Pomiędzy tymi koncertami na scenie B swoje sety trzykrotnie prezentował Gromee. Wplatał w nie fragmenty klubowych klasyków, takich jak np. „Smak My Bitch UpThe Prodigy czy „Hey Boy Hey GirlThe Chemical Brothers. Na scenie towarzyszył mu trzyosobowy zespół.  "Pomieszaliśmy wszystkie gatunku świata i ludzie się przy tym dobrze bawią!" – mówił po swoim występie Gromee.

Wreszcie kulminacja wieczoru i zapowiedziany ze sceny przez Marka Rusinka jako „człowiek z innej planety” Manu Chao z projektem Manu Chao La Ventura. Prawie trzygodzinny koncert to było prawdziwe szaleństwo. Manu Chao w szczególny sposób uhonorował Oświęcim, występując w koszulce zespołu Blu’SKA – grupy, której członkowie pochodzą właśnie z tego miasta i który brał w tym roku udział w konkursie Life On Stage, dochodząc do finału.

Przed nami kolejne dwa dni LFO, podczas których wystąpią m.in. UB40, Jessie Ware i Chris De Burgh. Bilety wciąż dostępne na stronie lifefestival.pl, w sieciach Ticketpro i Eventim, w kasie OCK oraz na miejscu imprezy.