Artyści na Life Festival Oświęcim

 

Jessie Ware

Na scenie potrafi hipnotyzować i ma znakomity kontakt z publicznością. Przyznaje, że lubi występować w Polsce. Popularność zawdzięcza głównie debiutanckiemu albumowi „Devotion” z 2012 r. , który przyniósł przeboje takie jak „Running” czy „Wildest Moments”.

Chciałam napisać piosenki, które będą równocześnie piękne i słodko-gorzkie, jak Sade. Sztuka polegała na tym, żeby wszystko wymieszać w odpowiednich proporcjach” – mówiła w jednym z wywiadów przy okazji premiery płyty. Sztuka się udała, czego dowodem aż osiem singli z albumu, piąte miejsce na liście UK Albums Chart, nominacja do Mercury Prize, a w Polsce - platynowa płyta. W serwisie Metacritic krążek uzyskał średnią liczbę 84 punktów (na 100 możliwych). Ocenę 9 na 10 album otrzymał m.in. od redakcji muzycznej BBC. Opiniotwórczy magazyn Pitchfork umieścił „Devotion” na liście stu najlepszych płyt ostatniej dekady.

W ubiegłym roku ukazał się drugi krążek Jessie Ware - „Tough Love”, który potwierdził jej zainteresowania klasycznym soulem, a jednocześnie najnowszymi trendami w muzyce pop. Piosenka Jessie Ware - „Meet Me In The Middle” trafiła też na ścieżkę dźwiękową filmu „Pięćdziesiąt twarzy Greya”, który stał się wielkim hitem w kinach na całym świecie. Brytyjka pojawi się na Stadionie MOSiR w piątek 19 czerwca.