Artyści na Life Festival Oświęcim

 

GrubSon

GrubSon jest osobą obok której nie można przejść obojętnie - jego charakterystyczna „chrypka”, muzyczne flow oraz przekaz trafia do coraz szerszego grona ludzi.

Przygoda GrubSona z hip-hopem zaczęła się już na początku lat 90-tych. Zainteresowanie nowym nurtem muzycznym zaszczepił w nim jego brat Hudy, który w tamtym okresie zajmował się promowaniem kultury hip-hop w ich rodzinnym mieście - Rybniku. Grubson - sam zaczął tworzyć już na przełomie lat 1997-1998 - w grupie zwanej „Po 3-na różnica" ( Twórca, Max, Rav).

Od 2001 roku sam zaczyna organizować imprezy w swoim mieście. Niedługo później powstaje nowe ekipa „Wolność słowa" (GrubSon, GRF, Zorza, Aro) - w warunkach domowych nagrywają swoje pierwsze demo, jednak sytuacje losowe nie pozwalają przetrwać zespołowi.

GrubSon się nie poddaje i już w latach 2003-2004 wydaje solowy nielegalny krążek „N.O.C." (Nowiny Osiedle Chrabowa) wraz z klipem mającym promować wydawnictwo. Klimat, w jakim była nagrana płyta - przedstawiał nam elastyczne oblicze GrubSona - można było usłyszeć na niej rap, ruffneck czy dancehall - produkcją muzyki także zajął się on sam. Dzięki płycie zaczął coraz więcej koncertować oraz poznawać coraz więcej osób także zajmujących się tworzeniem muzyki. Wkrótce poznaje ekipę Bezkres - której staje się członkiem - tworząc „Wspólny Mianownik Soundsystem", dzięki nim coraz bardziej zagłębiał się w rytmy reggae i dancehall. W 2005 roku poznaje Metrowego - który także staje się członkiem WMS - i zaczyna pracę nad kolejnym solowym krążkiem. W rok później nawiązuje krótką współpracę z Łódzkim Dread Squad'em wraz z którym miał wypuścić swoją legalną płytę - niestety projekt nie ujrzał światła dziennego. Grubson nadal się nie poddaje i nagrywa dalej utwory do swojej płyty - w międzyczasie poznaje DJ Feel-x'a i zaczyna tworzyć w jego wytwórni Siła-Z-Pokoju .

W 2007 roku dzięki wygranemu konkursowi - GrubSon nagrywa kawałek na III część producenckiej płyty Magiery i L.A - Kodex. Utwór „Siła z pokoju", który nagrał z Junior Stress'em - wraz z kawałkiem Fokusa i Gurala - stał się singlem promującym wyżej wspomnianą produkcję. Płyta ta jeszcze bardziej otworzyła Grubsonowi drogę na polski rynek muzyczny, a jego charyzmatyczna postać i głos stały się rozpoznawalne w całej Polsce. W 2008 roku wytwórnia Feel-x'a wydaje mixtape - „Siła-Z-Pokoju MixTape Vol.1" - oczywiście z udziałem GrubSona. W rok później GrubSon podpisuje kontrakt na swą debiutancką legalną płytę z MaxFloRec. We wrześniu 2009r światło dzienne ujrzał debiutancki album "O.R.S.". Dzięki singlom "Nowa fala" oraz "Na szczycie" artysta błyskawicznie wspinał się po szczeblach kariery. Prawdziwa jej eskalacja przypada na rok 2011, kiedy to w styczniu ukazuje się dwupłytowy album "Coś więcej niż muzyka". Wydawnictwo sprzedaje niespełna pół roku później pokrywa platyną.

Po dwóch świetnie przyjętych albumach rybnicki wokalista nie osiadł na laurach i przygotował nową płytę, która jest efektem ścisłej współpracy ze swoim DJem BRK, który równie świetnie czuje się jako producent oraz raper. Owocem tej kolaboracji stał się wydany w maju 2012r. album "Gruby Brzuch".

Materiału można było zakosztować na pełnych energii i żywiołowości koncertów GrubSona i BRK.

W 2013 roku GrubSon wyruszył w trasę z Jamalem (RudeboyTour), przy okazji której pojawił się singiel o tym samym tytule. Utwór "Rudeboy Tour" z gościnnym udziałem Jareckiego znalazł się na Muzycznej Bombce MaxFlo. W tym samym czasie artysta nawiązał współpracę z live bandem Sanepid, z którym nadal koncertuje.

16.06.2014 r. nakładem wydawnictwa MaxFloRec ukazuje się płyta "Punkt Widzenia" Jareckiego i BRK, na której GrubSon udziela się jako producent i DJ TwardyKark.

4 marca 2015r. to data premiery 3. studyjnego (legalnego) albumu GrubSona zatytułowanego "Holizm". Promują go 3 single ("Złota Kula", "Sanepid" oraz "Jedna z planet") w których, oprócz Jareckiego, pojawiają się bardzo ciekawi goście - Krzysztof Zalewski i Marcelina - na co dzień zajmujący się muzyką alternatywną.