Artyści na Life Festival Oświęcim

 

Gromee

Krakowski Dj, producent, remixer i autor tekstów, kolekcjoner muzyki (od muzyki klubowej po muzykę poważną). Wielbiciel sztuki, malarz, rysownik. Najbardziej ceni sobie brzmienie żywych instrumentów. Pasjami remiksuje i poszukuje nowych brzmień.

W muzycznym dorobku ma single, które prezentowały stacje radiowe w Polsce i na świecie. Największym przebojem artysty jest utwór „Follow You”, który podbił listy przebojów. Przy tej produkcji wspierał go WurlD, amerykański wokalista współpracujący z Timbalandem. Teledysk do tego kawałka zaledwie w 3 miesiące zdobył ponad 1 mln wyświetleń!

Artysta znalazł się m.in. na listach przebojów w Danii, Szwecji, Niemczech i w Rosji. „Follow You” znalazł się w setce najchętniej granych utworów w Europie.

Przy okazji singla „You Make Me Say” współpracował ze słynnym Ali Tennantem, muzykiem, tekściarzem oraz trenerem wokalu w angielskich edycjach X Factora oraz The Voice (tworzył m.in. dla Jessie J, Tulisy, Pixie Lott, Alexandry Burke oraz Davida Guetty), a także ze znanym raperem Tommym Gunnem. Utwór był grany na całym świecie.

Ali Tennant ponownie pojawił się w utworze „Live For The Lights”. Piosenka powstawała w londyńskim studio Burbree oraz we francuskim studiu Color Sound, w którym tworzą również Justice, Avicii, Kanye West, Arno Cost i Sebastien Drums.

Gromee współpracował także z wokalistą Andreasem Moe (Tiesto, Hardwell) i szwedzkim multiinstrumentalistą Wrethovem.