Artyści na Life Festival Oświęcim

 

Chris De Burgh

Niewielu artystów może pochwalić się równie imponującą karierą, co Chris De Burgh.

Na scenie muzycznej jest obecny od wczesnych lat 70., jego płyty kupiło 50 milionów ludzi na całym świecie, a nagrana w 1986 roku ballada „The Lady In Red” to jeden z największych przebojów muzyki pop wszech czasów.

W ciągu niemal czterdziestoletniej kariery Chris De Burgh zdobył status supergwiazdy w wielu zakątkach świata, na niemal wszystkich kontynentach. „Zawsze starałem się być lojalny wobec moich fanów i spełniać ich oczekiwania” – tak wyjaśniał w jednym z wywiadów sekrety swej popularności. Słuchaczy urzekły jego niezwykle melodyjne utwory, takie jak "The Lady in Red", "Missing You", „High On Emotion” czy "Don't Pay The Ferryman". W utworach De Burgha słowa są równie ważne, co muzyka. Irlandczyk potrafi doskonale opowiadać historie za pomocą plastycznych i przejmujących tekstów. Jego ostatni jak dotąd, dwudziesty w dorobku album „The Hands of Man” ukazał się jesienią 2014 roku.

Irlandzki wokalista śpiewał już na koncertach z okazji zjednoczenia Niemiec, zakończenia wojny w Libanie oraz dla tysięcy kibiców na stadionie w Liverpoolu. Teraz wesprze antywojenne przesłanie LFO, pojawiając się 20 czerwca na scenie stadionu MOSiR w Oświęcimiu, na specjalnym koncercie „Artyści przeciwko wojnie”.