Artyści na Life Festival Oświęcim

 

Bednarek

Wprowadził muzykę reggae do polskiego mainstreamu – jego piosenki grane są przez największe stacje radiowe i telewizyjne w kraju.

Początkowo występował z zespołem Star Guard Muffin by później utworzyć grupę firmowaną własnym nazwiskiem. Z nią w 2012 r. nagrał krążek „Jestem”.

W 2010 roku Bednarek wziął udział w trzeciej edycji programu „Mam talent!”, emitowanego przez telewizję TVN. W programie zaprezentował swoje wykonania piosenek "Tears in Heaven" Erica Claptona oraz "Is This Love" Boba Marleya. Ostatecznie zajął 2. miejsce.

W 2011 wraz z zespołem wystąpił na Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, gdzie zaprezentował piosenkę Marka Grechuty "Dni, których nie znamy" w wersji reggae.

Na początku 2012 roku wokalista wziął udział w programie telewizyjnym „Bitwa na głosy” emitowanym przez TVP2. Bednarek stanął na czele szesnastoosobowej grupy wokalistów z Brzegu, z którą wygrał program. Nagroda pieniężna, którą otrzymał zespół została przeznaczona na Fundację Rozwój, wspierającą młode talenty.

„Póki co najbardziej mnie cieszy, że ludzie przychodzą mnie słuchać, by złapać pozytywną energię” – mówił dwa lata temu w wywiadzie dla PAP. Solidną jej dawkę otrzymamy w tym roku na LFO podczas koncertu Street Life.